Acasă Bucuresti-Ilfov Bucuresti Olanda: Preşedintele Federaţiei Române de Ciclism a cucerit medalia de argint la...

Olanda: Preşedintele Federaţiei Române de Ciclism a cucerit medalia de argint la Mondialele de Paraciclism

DISTRIBUIȚI

135690 – 30032015 – Eduard Novak, preşedintele Federaţiei Române de Ciclism, a cucerit  medalia de argint la Campionatul Mondial de Paraciclism din Olanda. Novak a ieşit pe locul doi la proba de patru kilometri şi a scos un timp de 4 minute şi 46 de secunde. Aurul a fost câştigat de slovacul Jozef Metelka. Acesta terminând cursa în 4 minute si 31 de secunde cu 15 secunde mai repede decât ciclistul român. – PROMPT MEDIA