Acasă Presa Locala Jurnal Giurgiuvean Hanbaliștii giurgiuveni de la CS ”Constelația” s-au impus greu în fața bucureștenilor...

Hanbaliștii giurgiuveni de la CS ”Constelația” s-au impus greu în fața bucureștenilor , după un meci de…INFARCT!

DISTRIBUIȚI

IMGP1244În sala de sport a școlii gimnaziale Nr. 10 din Giurgiu a avut loc duminica 27 septembrie , începând cu ora 10.oo, meciul de handbal dintre C. S. ”Constelația” Giurgiu și  C. S. S.  2 București, meci contând pentru Campionatul Național de Handbal ”Junior II”.

Pentru echipa giurgiuveană acesta  a fost  primul meci după o pauză de peste un an. La pauză scorul era egal, 9 la 9.

În repriza a doua jucătorii noștri  s-au mobilizat, au dat drumul la picioare (după cum s-a exprimat antrenorul echipei, Relu Lixandru) și au învins cu 23-18, dovedind buna pregătire de la antrenamente.

Printre iubitorii de handbal prezenți în sală l-am remarcat și pe profesorul  Dan Mucenic, directorul Bibliotecii județene Giurgiu, Mirel Marin, directorul Direcției de Tineret și Sport Giurgiu, Nelu Simion (ALDE) și alții…