93639 – 07092010 – Incepand cu data de 7 septembrie 2010, ca urmare a restrictionarii traficului rutier in zona Podului Grozavesti, autobuzele liniei 601 vor circula pe sensul catre Semanatoarea pe un traseu modificat de la intersectia Splaiul Independentei/Strada Constantin Noica, pe Calea Plevnei, Strada Barierei, pana la terminalul Fluviului. Pe sensul Piata Rosetti, autobuzele vor circula pe Strada Fluviului, B-dul Dinicu Golescu, Strada Witting, Calea Plevnei, Strada Constantin Noica, Pod Cotroceni, Splaiul Independentei, apoi pe traseul de baza, anunţă RATB. Pe traseul modificat, autobuzele vor efectua opriri in statiile liniei 123. www.promptmedia.ro