Acasă Politic Cătălin Ioniță, noul șef al Poliției Române

Cătălin Ioniță, noul șef al Poliției Române

foto:digi24.ro

 ­149438 – 17012018 – Prim-ministrul interimar Mihai-Viorel Fifor a semnat astăzi decizia de eliberare  lui Bogdan Despescu din funcția de inspector general al Inspectoratului General al Poliției Române, cu rang de secretar de stat.

Totodată, premierul interimar a semnat decizia de împuternicire, pentru o perioadă de șase luni, în funcția de inspector general al Inspectoratului General al Poliției Române, cu rang de secretar de stat, lui Alexandru-Cătălin Ioniță.

Ambele decizii ale prim-ministrului interimar au fost luate la propunerea   ministrului Afacerilor Interne, Carmen Dan, și vor intra în vigoare odată cu publicarea în Monitorul Oficial.